Pielęgnacja skalpu to wciąż zbyt rzadko poruszany temat w kwestii dbania o włosy. Regularne stosowanie szamponów i odżywek to nie wszystko, co możesz zrobić, by cieszyć się zdrowymi włosami zachwycającymi blaskiem. Poznaj sprawdzone, naturalne sposoby na skuteczną pielęgnację, a twoja fryzura już niebawem odwdzięczy ci się zjawiskowym wyglądem. Odkryj na nowo radość ze stylizacji zadbanych włosów. Baw się nimi, kokietuj, bądź sobą 🙂
W tym artykule poznasz odpowiedzi na pytania:
– dlaczego pielęgnacja skalpu jest ważna?
– jakie właściwości ma nierafinowany olej Tamanu?
– co potrafi tonik z azeloglicyną?
– czy warto stosować mleczko pszczele na skórę głowy?
– jak działa olej z białej gorczycy?
Pielęgnacja skalpu – co musisz wiedzieć?
Na pewno masz w swojej łazience kosmetyki, które regularnie stosujesz podczas mycia głowy. Szampon, odżywka, z może maska? Okazuje się, że mogą być niewystarczającą pomocą w walce z takimi dolegliwościami jak łupież, wypadanie włosów czy uciążliwy świąd. Dlatego tak ważna jest odpowiednia wiedza z zakresu pielęgnacji skóry głowy, a więc okołomieszkowej. Korzyści ze stosowania kosmetyków o dobrze dobranym składzie są rewelacyjne. Możesz liczyć na dokładne oczyszczenie skóry głowy, które poczujesz już po pierwszym myciu oraz usunięcie sebum. Dzięki czemu włosy dłużej pozostaną świeże. Z kolei złuszczenie martwego naskórka, czyli warstwy rogowej znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii czy grzybów.
Pielęgnacja skalpu zapewnia też utrzymanie właściwego pH skóry głowy, które jest lekko kwaśne i powinno wynosić 5,5. Regularne używanie adekwatnych kosmetyków skutecznie nawilża i odżywia skalp oraz poprawia mikrokrążenie. Jak zapewne zauważyłaś, skóra głowy wymaga podobnych czynności jak ta na całym ciele oraz twarzy. Wystarczy wiedzieć, jakie substancje mają dobroczynny wpływa na kondycję skalpu i wdrożyć w życie nowe rytuały pielęgnacyjne. Z wielką przyjemnością damy ci kilka wskazówek 🙂
Olej nierafinowany Tamanu – twój sprzymierzeniec w pielęgnacji
To wspaniały surowiec o różnorodnych właściwościach. Świetny do skóry trądzikowej i pielęgnacji całego ciała, w tym paznokci i włosów. Dzisiaj szczególnie przyjrzymy się temu ostatniemu działaniu, które jest polecane w walce z chorobami skóry głowy. Olej Tamanu rewelacyjnie radzi sobie z takimi problemami jak łupież, łuszczyca, łysienie czy zapalenie mieszków włosowych. Wykazuje cechy przeciwzapalne i przeciwbólowe, gojące, antybakteryjne i antywirusowe. Skutecznie nawilża skórę głowy, odżywia ją i regeneruje.
To dużo dobroczynnych właściwości jak na jedną substancję 😉 Ale prawda jest taka, że to natura najlepiej wie, w jaki sposób wesprzeć nasz organizm i uchronić go przed chorobami. Olej Tamanu nierafinowany jest bogaty w kwas olejowy, linolowy, palmitynowy, stearynowy i linolenowy i to właśnie te elementy nadają mu takiej wyjątkowości. Warto więc szukać kosmetyków z krótkim, prostym składem zaczerpniętym z darów natury.
Tonik żelowy z azeloglicyną zamiast peelingu
Zdarza ci się peelingować skórę głowy? Zwróć uwagę na to, że nawet drobne ziarenka kosmetyku mogą podrażnić skalp, a zlokalizowanie urazu może być trudne. Zastąp ten zabieg bezpieczną i naturalną alternatywą – polubisz tonik żelowy z azeloglicyną, który skutecznie oczyszcza skórę głowy i normalizuje wydzielane sebum. Ma właściwości łagodzące stany zapalne i reguluje warstwę rogową, a więc wykazuje podobne działanie do standardowego peelingu. Z tą różnicą, że nie powoduje uszkodzeń na delikatnej i wymagającej skórze.
Azeloglicyna reguluje pracę gruczołów łojowych i mieszków włosowych, więc możesz ją spotkać w różnych kosmetykach dedykowanych pielęgnacji skalpu. Najważniejsze, by była połączona z bezpiecznymi, naturalnymi składnikami. Przy systematycznym stosowaniu możesz liczyć na znaczną poprawę kondycji skóry głowy – włosy będą się mniej przetłuszczać, puszyć i nastąpi redukcja łupieżu.
Mleczko pszczele – efektywne odżywianie
Pszczoły to niesamowite stworzenia. Szalenie pracowite i… bezinteresowne 🙂 Młode robotnice dają nam możliwość silnej regeneracji i odżywienia skóry głowy dzięki mleczku pszczelemu. To substancja, której udowodniono skuteczność w walce z wypadaniem włosów o podłożu androgenowym, ochronę przed promieniowaniem UV, a nawet ochronę koloru. To dobra wiadomość dla osób, którym zależy na zachowaniu soczystych, intensywnych odcieni bez konieczności sięgania po kosmetyki z chemicznym, drażniącym składem.
Ekstrakt z mleczka pszczelego jest bogaty w aminokwasy wspierające odporność, regenerację oraz odnowę komórkową. Jego skład to w prawie połowie proteiny, ale też węglowodany, lipidy i szereg witamin z grupy B, witaminę C oraz PP. Świetnie nawilża, przeciwdziała łojotokowi, chroni skórę przed utratą wody i wykazuje działanie łagodzące. Kiedy więc następnym razem zobaczysz pszczołę, nie uciekaj, tylko puść jej oczko i podziękuj za to, co robi dla twoich włosów i skóry głowy 😉
Olej z białej gorczycy na naturalny porost włosów
Na stronach internetowych poświęconych tak zwanemu włosingowi można znaleźć mnóstwo poleceń tego składnika. Nic dziwnego – nierafinowany olej z białej gorczycy stosuje się między innymi w zabiegach mających na celu pobudzenie wzrostu nowych włosów, ale też przeciwdziałających ich wypadaniu. Możesz go zauważyć w składzie hydrolatów, mgiełek czy odżywek. Działa bowiem dobroczynnie nie tylko na sam skalp, ale również na włosy sprawiając, że stają się grube, mocne i lśniące.
Olej z białej gorczycy stał się hitem wśród doświadczonych internautek, które chętnie dzielą się wiedzą na temat pielęgnacji skalpu i włosów. Można przeczytać wiele opinii specjalistów mówiących o jego wspaniałych właściwościach wynikających z naturalnego składu, bezpiecznego składu. Niech za tymi pochlebstwami stoi fakt, że olej z białej gorczycy zawiera witaminę A, żelazo, magnez, cynk, selen i wapń. To prawdziwa bomba, której nie może zabraknąć w mądrej pielęgnacji skóry głowy. Ty swój rytuał piękna możesz zacząć już teraz.