/
Ten tekst przeczytasz w 8 min.

Czym jest hydrofilowy olejek do demakijażu?

hydrofilowy-olejek-do-demakijazu.jpg

Olejek hydrofilowy do demakijażu to kosmetyk obecny na polskim rynku dopiero od kilku lat. Inspiracje do stosowania go w procesie oczyszczania twarzy, zostały zaczerpnięte z pielęgnacji mieszkańców Azji — znanych z młodo wyglądającej i gładkiej skóry. Produkt ten doskonale oczyszcza cerę oraz umożliwia pozbycie się nawet najintensywniejszego makijażu.

Hydrofilowy olejek do demakijażu — kiedy warto po niego sięgnąć?

Olejek hydrofilowy do twarzy pozwala nie tylko zmyć kosmetyki z powierzchni twarzy, lecz również oddziałuje na warstwę lipidową skóry, wzmacniając ją, nawilżając oraz zapewniając jej jędrność i elastyczność. Substancje w nim zawarte pomagają pozbyć się zabrudzeń i nadmiaru sebum, oczyszczają pory. Dzięki nim kosmetyk nie przyczynia się do powstawania zaskórników, wyprysków czy rozszerzania porów. Oznacza to, że mogą po niego sięgać również osoby zmagające się z przetłuszczaniem cery.

olejek-hydrofilowy-lynia.jpg

Olejek do twarzy, a konkretniej jego skład, nie wywołuje podrażnień, zaczerwienienia, wyprysków czy wysuszania. Nie pozostawia tłustego filmu, wrażenia lepkości ani uczucia ściągniętej skóry. Może być stosowany również do demakijażu oka, jakkolwiek należy zachować ostrożność podczas usuwania pozostałości tuszu, cieni czy korektora z tych okolic. Pozostawia skórę czystą, a także odświeżoną i przygotowaną do kolejnych etapów pielęgnacji.

Olejek hydrofilowy można nakładać zarówno metodą na „sucho”, jak i „na mokro”. W przypadku pierwszego z podanych sposobów emulsja powinna zostać wytworzona dopiero podczas mycia, dlatego nie należy rozwadniać substancji w dłoniach. Po nałożeniu produktu na twarz dobrze jest wykonać delikatny, kojący masaż. Warto skupić się przede wszystkim na partiach, na których nagromadziło się najwięcej sebum i pozostałości kosmetyków. Po kilku minutach należy usunąć ich pozostałości za pomocą mokrej ściereczki lub wacika.

Innym sposobem jest nałożenie olejku hydrofilowego na wcześniej zwilżone zagłębienie dłoni. Wytworzoną, za sprawą kontaktu z wodą, emulsję należy nałożyć na twarz i postępować tak jak w przypadku wcześniej omówionego rozwiązania. W obu przypadkach powinno się dla pewności dodatkowo przemyć twarz delikatnym kosmetykiem.

Hydrofilowy olejek do demakijażu — dla kogo?

Wiele osób zastanawia się, czym myć cerę trądzikową, suchą czy naczynkową. Z pomocą przychodzi hydrofilowy olejek do demakijażu — odpowiedni do każdego typu cery. Jego skład jest bardzo łagodny i odżywczy dla skóry; konsystencja otula twarz, nie naruszając jej naturalnej warstwy ochronnej.

Dzięki temu na jego stosowaniu skorzysta zarówno skóra z przebarwieniami, wykazująca skłonności do łuszczenia się, jak i cera trądzikowa. Już dawno bowiem obalono mit, że twarz ze skłonnością do przetłuszczania czy pojawiania się wyprysków, nie wymaga nawilżenia i delikatnego natłuszczenia.

Olejek z emulgatorem czy bez — który wybrać?

Olejki do mycia twarzy można podzielić na dwie grupy — te z emulgatorem, który w chwili kontaktu z wodą powoduje przeistoczenie się dwóch niemieszających się cieczy w emulsję, oraz produkty do metody OCM polegającej na oczyszczaniu olejami zmieszanymi w określonych proporcjach.

Olejek z emulgatorem jest dobrze tolerowany przez wszystkie rodzaje skóry. Można zastąpić nim żele do mycia twarzy, które mają tendencję do podrażniania lub przesuszania cery. Stanowi gotowe rozwiązanie dostępne zawsze wtedy, kiedy jest potrzebne. Mieszanka bez emulgatora jest idealna dla osób preferujących bardziej złożoną pielęgnacją różnymi olejami. Po użyciu pozostałości produktu należy zmyć łagodnym żelem lub pianką myjącą.

olejek-hydrofilow-diy.jpg

Warto zaopatrzyć się w hydrofilowy olejek myjący z olejem ze słodkich migdałów. Przeznaczono go do samodzielnego przygotowania, a wszelkie potrzebne ingrediencje są zawarte w zestawie. Ten olejek zawiera ciekły emulgator, dzięki czemu świetnie rozpuszcza się w kontakcie z wodą. Jego składniki nie wywołują podrażnień, zaczerwienienia ani zmian skórnych. Pomagają zmyć nawet makijaż wodoodporny, a także sprawdzają się w przypadku cer wymagających szczególnej troski.

Kosmetyk zawiera kwas linolowy, oleinowy, a dodatkowo wiele witamin, m.in. A, D, E, B1, B2, B6 — a więc składniki chroniące warstwę lipidową naskórka, zwiększające jego miękkość oraz elastyczność. Jest wyjątkowo delikatny, dzięki czemu, bez obaw, można go rozprowadzić nawet na skórze niemowlęcia. U osób z cerą dojrzałą olejek pomoże zachować młody wygląd skóry — będzie ona bardziej rozświetlona, mniej ziemista. Pomocny okaże się również w leczeniu łuszczycy czy AZS.

Hydrofilowe olejki — czy można łączyć z innymi kosmetykami?

Olejek hydrofilowy marki Lynia, a raczej jego składniki, takie jak skwalan, olej ze słodkich migdałów czy witamina E — pielęgnują skórę, wzmacniają ją, koją i nawilżają. Kosmetyk może być stosowany wraz z innymi produktami, ponieważ nie wchodzi z nimi w niepożądane interakcje. Jeśli nie występują alergie na poszczególne składniki produktu, nie ma przeciwwskazań do jego stosowania.

Z pewnością zwróci uwagę, tych, którzy cenią sobie naturalne kosmetyki oraz żyją w zgodzie z przyrodą i chcą podarować swojej skórze wszystko, co najlepsze w codziennej pielęgnacji.

Poprzednie wpisy