Ten tekst przeczytasz w 7 min.

Regeneracja i nawilżanie przy kuracji depigmentującej

kuracja-depigmentacji.jpg

Zdarza się, że przebarwienia na skórze po trądziku lub po opalaniu są widoczne oraz uciążliwe do tego stopnia, że osoba z problemem decyduje się na kurację, jaką jest depigmentacja skóry.

Wskazaniem do jej wykonania są zarówno niewielkie plamki, jak i rozległe, ciemne zmiany. Opisywana terapia sprawdza się również w przypadku osób zmagających się ze zmęczoną, nadwyrężoną skórą, drobnymi zmarszczkami czy niechcianymi piegami. Efekty widoczne są też na cerze dotkniętej zaskórnikami, szerokimi porami lub łojotokiem.

kuracja-depigmentacja.jpg

Trzeba jednak pamiętać, że choć zabieg ten jest zupełnie bezbolesny, skuteczny i szybki, może nieść ze sobą skutki uboczne. Należą do nich między innymi suchość skóry, uczucie spięcia, mrowienia, matowienie oraz utrata blasku. Zdarza się również, iż pojawiają się wypryski czy podskórne wykwity. Jest to spowodowane naruszeniem barier ochronnych — zapobiec temu może odpowiednia regeneracja i nawilżanie skóry.

depigmentacja.jpg

Jak dbać o skórę podczas depigmentacji?

Wiele osób zastanawia się, jak dbać o skórę podczas depigmentacji. Przede wszystkim trzeba pamiętać o stosowaniu łagodniejszych kosmetyków do cery wrażliwej i problematycznej. Zalecane jest również używanie kremu jedynie na noc. Pielęgnacja skóry w trakcie depigmentacji powinna uwzględniać również unikanie promieniowania UV. Niewskazane są zatem wizyty w solarium czy opalanie się.

Trzeba także pamiętać o odpowiednim nawilżaniu olejami miejsc, które zostają poddane depigmentacji. Oprócz tego warto stosować skuteczną ochronę przeciwsłoneczną.

Przygotowanie skóry

Aby móc podejść do zabiegu, konieczna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry na kilka tygodni przed jego wykonaniem. Przede wszystkim trzeba pamiętać, iż nie poleca się stosowania samoopalaczy w trakcie przygotowań. Dodatkowo pacjent nie powinien opalać skóry przez co najmniej miesiąc — to zalecenie dotyczy w szczególności miejsc, które mają zostać poddane terapii.

Przeciwwskazaniem do wykonania kuracji jest stan zapalny skóry, podrażnienia czy uczulenia.

Oczyszczenie zmian skórnych

W przypadku, gdy po zabiegu widoczne są zmiany skórne na twarzy, można wykonać manualne oczyszczanie skóry. Trzeba jednak pamiętać, iż cera musi być wygojona. Przeciwwskazaniem są m.in. zmiany zapalne, opryszczka, trądzik (zarówno zwyczajny, jak i różowaty), nadżerki, naczyniaki jamiste, stany alergiczne lub zapalne oczu oraz skłonność do powstawania bliznowców. Oprócz tego oczyszczaniu zmian skórnych nie mogą poddawać się kobiety w ciąży czy w okresie laktacji.

Wskazaniem są natomiast krostki o różnym podłożu, prosaki, wągry, a także trądzik zaskórnikowy.

Odbudowa bariery ochronnej naskórka

Podrażniona skóra twarzy po wykonaniu kuracji rozjaśniającej na przebarwienia jest stanem naturalnym. Po zabiegu nie można zatem zapominać o dokładnym oczyszczaniu i wzmacnianiu jej bariery ochronnej. W tym celu warto wykorzystać delikatne żele do mycia twarzy o właściwościach antyutleniających oraz przeciwbakteryjnych.

W przypadku, gdy przesuszona skóra twarzy łuszczy się, jest napięta lub matowa, warto sięgnąć po tłuszcze, oleje, a także mocznik.

Składniki aktywne i pielęgnujące w kosmetykach

Składniki aktywne w kosmetykach pozwalają wzmocnić i zregenerować delikatną, wrażliwą skórę po kuracji. Warto sięgnąć po najlepsze dermokosmetyki do twarzy, zawierające w swoim składzie substancje, takie jak zielona herbata, jojoba, olej z pestek winogron lub arganowy. Ceramidy i peptydy będą podstawą pielęgnacji. Inne pomocne związki pielęgnujące to m.in. skwalan, lanolina czy hydromanil.

Szczególnie polecanym produktem przy kuracji depigmentującej jest bogaty krem z ceramidami, peptydami i trehalozą. Zestaw do wykonania takiego kosmetyku posiada wszystkie niezbędne elementy, a jego wykonanie trwa nie dłużej niż 3 minuty. Zestaw dostępny tutaj.

Produkty do regeneracji i nawilżania skóry podczas depigmentacji

Podczas depigmentacji warto sprawdzić markę Lynia — kosmetyki, które obejmuje oferta tego producenta, nie tylko wspomagają odbudowę warstwy hydrolipidowej, lecz także odpowiednio natłuszczają, ujędrniają oraz uelastyczniają skórę. Rozwiązaniem dla przesuszonej cery może być np. krem nawilżający do twarzy z migdałem, algami, zieloną herbatą oraz prawoślazem. Oprócz tego sprawdzi się także Multi Hydration Face Booster oraz tonik nawilżający z mocznikiem i prawoślazem.

Poprzednie wpisy